Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2018 "Tworzymy kulturę szacunku w sieci"

W dniu 7 lutego w naszej szkole  obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. DBI jest międzynarodową akcją dotyczącą bezpiecznego korzystania z internetu w ponad 130 państwach na całym świecie. Tegoroczne hasło brzmiało „Tworzymy Kulturę szacunku w sieci” i miało zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika sieci w budowaniu bezpiecznego oraz przyjaznego internetu.

Na Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole został zaproszony specjalny gość z KPP w Brzesku - Pani st. sierż. sztab. Monika Lis. Funkcjonariusz policji oraz pan Rafał Sieński wraz z panią Katarzyną Grzebieniarz przypominali i uświadamiali naszej młodzieży jakie, coraz to nowsze zagrożenia czyhają w internecie i świecie smartfonów i multimediów oraz portali społecznościowych, przedstawiając szereg materiałów interaktywnych.
Nasi uczniowie włączyli się również czynnie do akcji, przygotowując liczne plakaty związane z bezpieczeństwem w sieci www, otrzymując za swój wkład pracy multimedialne nagrody rzeczowe sfinansowane przez Radę Rodziców.
Szkoła przystąpiła również do Polskiego Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Polskie Centrum Programu Safer Internet - NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange, a także firmy Microsoft oraz Facebook. Wydarzenie uzyskało honorowy patronat Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Komendy Głównej Policji. Więcej informacji nt. Dnia Bezpiecznego Internetu dostępnych jest na stronie www.dbi.pl oraz na www.facebook.pl/bezpiecznyinternet.

Składamy podziękowania KPP w Brzesku, oraz Pani st. sierż. sztab. Monice Lis za poświęcony czas.

ZAPRASZAMY NA STRONĘ  SAFEINTERNET.PL DO ZPOZNANIA SIĘ JAK WIELE ZAGROŻEŃ CZYCHA NA WSZYSTKICH INTERNAUTÓW