Wycieczka uczniów klasy czwartej do Szczawnicy i Niedzicy.

12 czerwca 2018r. odbyła się wycieczka uczniów klasy czwartej do Szczawnicy i Niedzicy.

Od początku wyjazdu towarzyszyła nam nasza wychowawczyni Pani Elżbieta Szydłowska, Pani Dyrektor Jolanta Latocha oraz Pan przewodnik z biura podróży.  Pierwszym punktem wyprawy był wąwóz Homole. Trasa liczyła 800 m długości i nie była trudna, wiodła przez różnego rodzaju mostki i schody. Większa część ścieżki biegła wzdłuż potoku Kamionka. Po wyjściu z wąwozu udaliśmy się do bacówki Jaworki, gdzie mogliśmy odpocząć, pobawić się na placu zabaw a także podziwiać piękne widoki.
Kolejnym punktem naszej wycieczki był wjazd kolejką na Palenicę oraz piesze zejście ze szczytu. Pokonanie tej trasy było dużym wyzwaniem, ponieważ wcześniej padał dość ulewny deszcz. Mimo ślizgania się po błocie udało nam się osiągnąć cel naszej wędrówki i bezpiecznie dotarliśmy do autokaru.
Następną atrakcją był rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim, w trakcie którego mogliśmy posłuchać o historii zamków  w Niedzicy i ruinach zamku w Czorsztynie. Ostatnim punktem naszej wycieczki był oczywiście zakup pamiątek oraz spacer koroną zapory w Niedzicy.
Wycieczka była udana, na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.