Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

50- lecie Szkoły Podstawowej nr 2 w Jadownikach

„Gdy szukam wspomnień , które trwały ślad pozostawiły we mnie, kiedy podsumowuję godziny, które miały dla mnie znaczenie, odnajduję nieomylnie to, czego żadne bogactwo nie zdołałoby mi zapewnić ; nie można kupić przyjaźni człowieka związanego z nami na zawsze doświadczeniami życia.”

Dzień 19 października 2018r.miał  dla naszej społeczności  szkolnej wyjątkowy charakter- obchodziliśmy  jubileusz  50-lecia powstania  Szkoły Podstawowej nr 2 w Jadownikach .

Święto szkoły było  okazją do wspomnień, które choć minione zawsze pozostają w pamięci, chociaż czas je porządkuje, czasem dodaje blasku… a dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje je ponownie. Trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą koncelebrowaną, której przewodniczył ks.  biskup Andrzej Jeż    Podczas Mszy świętej   został poświęcony  nowy Sztandar Szkoły.

W uroczystościach jubileuszowych uczestniczyła cała społeczność   szkolna i   zaproszeni goście – Burmistrz Brzeska P. Grzegorz Wawryka,  Naczelnik   WEKiS  P. Józef  Cierniak ,wicestarosta P. Ryszard   Oźóg,  przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Krakowie w osobie Pani  Barbary  Piwowarskiej  ,radni  powiatu i gminy,  emerytowani dyrektorzy , nauczyciele , pracownicy administracyjno-obsługowi, byli przedstawiciele rady rodziców , rodzice oraz sponsorzy i przyjaciele szkoły

Część artystyczna rozpoczęła się  Polonezem –naszym  tańcem  narodowym. Główny narrator-Kronikarz zaprezentował  szkolne lata w „Dwójce” przypominając wszystkim  jej początki i najnowsze dzieje. Zaprosił  szanownych gości do odkurzenia starych, szkolnych kronik i prosił o wspomnienie również  tych, którzy tworzyli naszą szkołę.

Prezentacja multimedialna, towarzysząca  całej części  artystycznej  była okazją do przypomnienia  historii szkoły . Emerytowani nauczyciele mogli zobaczyć siebie i swoich uczniów sprzed  lat. Nie zabrakło wzruszeń podczas prezentacji  Patronów szkoły. Uczniowie  biorący udział w akademii zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Wszystkie te poczynania były ukłonem  w stronę  Wszystkich, którzy tworzyli naszą szkołę.

Po części artystycznej  zaproszeni goście  uczestniczyli w projekcji filmu „ Jako w niebie tak i w Komańczy” oraz w spotkaniu z reżyserem filmu P. Bogdanem Miszczakiem.

Opiekę nad częścią artystyczną sprawowały: Krystyna Węgrzyn , Lucyna Wiecha

Oprawa muzyczna : Katarzyna Dudek, Elżbieta Szydłowska