ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Dnia 16 października 2019 roku odbyło się w naszej szkole ślubowanie uczniów klas pierwszych, które w tym roku połączono z Dniem Komisji  Edukacji Narodowej oraz XIX Dniem Papieskim.

Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Tradycyjnie, jak co roku w październiku dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Uczniowie wykazali się umiejętnościami śpiewu,  recytacji oraz znajomością przepisów drogowych. Następnie uczniowie złożyli przysięgę na sztandar szkoły i uczestniczyli w ceremonii pasowania ołówkiem,
po której już oficjalnie zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły.  Występy dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Mali artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami. Po części oficjalnej dzieci oraz zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i powodów do radości!

Autor: Barbara Bajda