Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Wakacje już za nami. Nadszedł czas nauki. 4 września spotykaliśmy się wypoczęci, odprężeni, by z nowym zapasem sił rozpocząć naukę w nowym roku szkolnym 2023/2024.

Po krótkim przemówieniu Pana Dyrektora rozpoczęła się akademia przygotowana przez uczniów i wychowawcę klasy 5A. Warto wspomnieć, że piękną dekorację naszej szkolnej sceny wykonała Pani Joanna Maderska, a nad nagłośnieniem czuwał Pan Jakub Szpil.

W pierwszej części występu wróciliśmy pamięcią do wakacyjnych wędrówek, wycieczek, letnich spacerów. Następnie piątoklasiści odegrali miniscenkę, przedstawiającą w humorystyczny sposób różne uczniowskie postawy. Był spóźnialski, gapa, rozrabiacz oraz kombinator. W ostatniej części akademii chwilą refleksji, wierszem poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego upamiętniliśmy ważną rocznicę. 1września w 1939 roku, atakiem hitlerowskich Niemiec na polską placówkę na Westerplatte rozpoczęła się II wojna światowa. Najstraszniejsza wojna w historii Polski i całego świata trwała 6 lat i pochłonęła ponad 50 milionów istnień ludzkich.

Kiedy się wypełniły dni i przyszło zginąć latem,

prosto do nieba czwórkami szli żołnierze z Westerplatte.

(A lato było piękne tego roku)

I tak śpiewali: Ach, to nic, że tak bolały rany,

bo jakże słodko teraz iść na te niebiańskie polany (…)

Na zakończenie części artystycznej wszystkim uczniom życzyliśmy zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom cierpliwości w przekazywaniu cennej wiedzy.

• Niech ten rok będzie obfity w marzenia, które nabierają realnych kształtów.
  • Niech każdy będzie sobą.
  • Niech każdy z nas rozwija swoją pasję, swój talent.
  • Niech nie będzie bezsensownych wyścigów donikąd.
  • Niech każdy będzie uważny na drugiego człowieka.
  • Niech nie będzie zmarnowanych dni.
  • Niech nasza szkoła będzie czymś więcej!

Autor: Elżbieta Szydłowska