Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Wycieczka po Jurze Krakowsko - Częstochowskiej

W dniach 11-13 października uczniowie klasy 7 wraz z częścią zespołu szkolno-harcerskiego „Niesforne Nuty” wzięli udział w trzydniowej wycieczce po Jurze Krakowsko - Częstochowskiej

z udziałem w dwudziestym trzecim Spotkaniu Rodziny Szkół Jana Pawła II w Częstochowie na Jasnej Górze.  W programie wycieczki było zwiedzanie:

• Kolegiaty Narodzenia NMP w Wiślicy,
  • Pałacu w Kurozwękach,
  • Zamku Ujazd,
  • Archiopactwa Ojców Cystersów w Jędrzejowie,
  • Sanktuarium na Jasnej Górze,
  • Muzeum Monet i Medali im. sw. J.P.II oraz Stadion Śląski oraz Planetarium- Śląski Park Nauki w Chorzowie.

W tym roku nasza szkoła dostąpiła zaszczytu, aby  prowadzić śpiew i rozważania przed apelem jasnogórskim. Ponadto obsługiwaliśmy liturgię,a „Niesforne Nuty” śpiewały pieśni podczas Mszy św. Uczniowie klas 7 stanowili poczet sztandarowy do Sztandaru Rodziny Szkół. Wycieczka została dofinansowana w ramach programu „Poznaj Polskę”.

Link do relacji ze Mszy św.

Autor: Katarzyna Dudek