Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Spektakl pt : Tajemniczy ogród.

18 października uczniowie klasy 4, 5A oraz 5B wybrali się wraz z wychowawcami do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie na spektakl pt : Tajemniczy ogród. Przedstawienie było sceniczną adaptacją klasyki literatury dziecięcej.

Aktorzy przedstawili wzruszającą i skłaniającą do refleksji opowieść o przygodach Mary Lennox, która po śmierci rodziców przybywa z Indii do Anglii, gdzie mieszka jej jedyny krewny – wuj Archibald Craven. Dziewczynka, która dotąd nigdy nie miała przyjaciół, nawiązuje więź przyjaźni z gilem - ptaszkiem, który wskazuje jej klucz i furtkę do zamkniętego ogrodu. Bohaterka poznaje Martę - gadatliwą i zawsze mówiącą to, co myśli służącą oraz Dicka - chłopca kochającego przyrodę i zwierzęta. Mary spotyka także Bena - starego, ogrodnika hodującego róże.  Zaprzyjaźnia się również z Colinem - chorowitym i rozkapryszonym synem wuja, często wpadającym w histerię, o którego istnieniu dziewczynka dowiaduje się zupełnie przypadkowo podczas zwiedzania ogromnego domu w Misselthwaite Manor. Dzieci połączy wspólna tajemnica – opuszczony przez dziesięć lat ogród, który starają się ponownie ożywić. Staje się on miejscem ich wspólnych zabaw i będzie świadkiem narodzin prawdziwej przyjaźni.

Nastrojowa muzyka, barwne kostiumy i niezwykła scenografia spektaklu przeniosły widzów do ogromnego, pustego i mrocznego domu oraz do otaczającego go zaniedbanego ogrodu, skrywającego bolesną tajemnicę. Dodatkowym walorem spektaklu były efekty specjalne w postaci autentycznego deszczu  - wody padającej na scenie do specjalnych rynien.

Spektakl bardzo się wszystkim podobał, o czym świadczyły gromkie brawa widzów.

Zdjęcia spektaklu zostały pobrane ze strony Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Autor: Elżbieta Szydłowska