Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Wycieczka śladami św. Jana Pawła II.

30 października klasa VI odbyła wycieczkę śladami św. Jana Pawła II do Wadowic.

Uczniowie naszej szkoły odkrywali postać patrona w kilku niezwykłych miejscach. Pierwsze z nich to Muzeum- Dom Rodzinny Jana Pawła II. Kolejne miejsca poznawali podczas wycieczki kolejką wspomnień Ojca świętego. Szlak Karola Wojtyły obejmował wszystkie ważne punkty Wadowic związane z życiem przyszłego papieża, takie jak dawne gimnazjum, kościół o.o. Karmelitów Bosych czy Bazylika Mniejsza p.w. Ofiarowania NMP, gdzie Karol Józef Wojtyła został ochrzczony. Zwiedzanie zakończyła degustacja słynnych papieskich kremówek. Ten piękny jesienny dzień spędzony w rodzinnym mieście papieża Polaka przybliżył uczniom życie, pontyfikat i nauczanie św. Jana Pawła II, którego nasza szkoła stawia jako wzór człowieka szlachetnego, mądrego, otwartego na innych ludzi.

Autor: Iwona Grochola