Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Sportowy Karp”

Na początku grudnia uczniowie naszej szkoły (Pola Chamowska, kl.4, Emilia Kozub kl.4, Ewelina Kuczek kl.3 i Maurycy Żółty kl.2) wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Sportowy Karp” dla uczniów klas 1-4 szkół podstawowych.

„Sportowy Karp” to najnowszy projekt, który jest realizowany w latach 2023-2025 we współpracy z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie. Przedmiotem Konkursu było przygotowanie prac plastycznych o tematyce łączącej jedzenie ryb, a w szczególności karpi, z aktywnością sportową i rekreacyjną. Celem Konkursu była popularyzacja potraw z karpia jako zdrowego jedzenia, które pozwala na większa aktywność fizyczną. Wyniki konkursu dostępne na stronie: pankarp.pl. Osoby wyróżnione to Pola Chamowska i Maurycy Żółty. Wszystkie prace plastyczne były zjawiskowe! Gratulujemy!

Autor: Kornelia Jakubowska-Żółty