ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ SECRETS OF THE EARTH I PODSUMOWANIE KONKURSU

Zgodnie z obietnicą, rozstrzygniecie konkursu SECRETS OF THE EARTH nastąpiło w grudniu 2023, a nagrody zostaną rozdane zaraz przed feriami w styczniu 2024. Nieobecni w szkole dostaną zasłużone nagrody po feriach w lutym 2024.

Organizatorzy konkursu SECRETS OF THE EARTH zapraszają na wystawę prac konkursowych w Bibliotece Pedagogicznej w Brzesku od 8 STYCZNIA 2024 do 16 LUTEGO 2024, w godzinach otwarcia Biblioteki (ul. Piastowska 2B w Brzesku). Mogą Państwo obejrzeć zarówno prace wyróżnione jak i nagrodzone z dwóch szkół: ZSP w Jadownikach oraz PSP w Okocimiu.

Na początku roku szkolnego 2023/2024 rozpoczął się VII Autorski Konkurs Języka Angielskiego SECRETS OF THE EARTH dla klas 0-8 Szkoły Podstawowej, organizowany przez nauczyciela języka angielskiego Kornelię Jakubowską – Żółty we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Tarnowie - Filią w Brzesku, Szkołą Językową Helen Doron w Brzesku i przy wsparciu wydawnictw językowych Pearson, Macmillan i Oxford. Tegoroczni sponsorzy, którzy przekazali nagrody to KOPALNIA SOLI W BOCHNII oraz KINO PLANETA w Brzesku. Konkurs ten odbył się w ZSP w Jadownikach oraz PSP w Okocimiu. Na stronach internetowych tych placówek przedstawione zostały zadania konkursowe.

Uczniowie biorący udział w tym konkursie mogli rozwinąć swoje zdolności zarówno plastyczne, jak i językowe. Konkurs miał wiele celów, ale najważniejsze z nich to: uwrażliwienie uczniów na piękno i znaczenie MINERAŁÓW, SKAŁ I KRYSZTAŁÓW w otaczającej nas przyrodzie, a tym samym na problemy ekologii i ochrony środowiska, rozwijanie kreatywności uczniów w oparciu o techniki multimedialne, a także motywowanie uczniów do pogłębiania wiedzy z języka angielskiego.

W konkursie wzięło udział 40  uczniów.

Zadania w zależności od grupy wiekowej były bardzo zróżnicowane.

• KLASY 0-3 miały narysować CO 7 KRASNOLUDKÓW PRZYNIOSŁO KRÓLWENIE ŚNIEŻCE Z KOPALNI i podpisać rysunek używając nazw w języku angielskim. Wyróżnieni uczniowie:

ZSP w Jadownikach: Kornelia Wężowicz/ kl.3,  Hania Plebańczyk / kl.3, Maurycy Żółty / kl.2,  Antonina Rams / kl.2, Katarzyna Duch / kl.2,  Oliwia Cabaj  / kl.2,  Oliwia Świerczek/ kl.1b,  Tymon Gawron  / kl.1b,  Weronika Bąk / kl.1a, Anna Szefer / kl.0,  Aleksandra Plebańczyk  / kl.0.

PSP w Okocimiu: Hubert Grochola / kl.3, Marika Kulka / kl.3,  Ignacy Pawlik / kl.3, Wiktoria Sady / kl.2

• KLASY 4-6 miały zrobić prezentację multimedialną lub lapbooki o SEKRETACH ZIEMI i przedstawić w ciekawy sposób ciekawostki po angielsku.

ZSP w Jadownikach: Kalina Legutko / kl. 5b, Wojciech Gawron / kl. 5b, Michalina Wąs / kl. 5a, Emilia Cyga / kl. 5a,  Julia Zacher / kl. 5a.

PSP w Okocimiu: Dawid Michałek / kl.5, Aleks Pietruszka / kl. 4, Lena Migdał / kl. 4.

• KLASY 7-8 miały napisać e-mail w języku angielskim, w którym opisali MINERAŁY, KRYSZTAŁY lub SKAŁY, które zakupili na targach minerałów w Krakowie, co okazało się świetnym ćwiczeniem przed egzaminem ósmoklasisty.

ZSP w Jadownikach: Aleksander Rams / kl. 8, Tytus Żółty / kl. 8, Milena Kurnik / kl. 7, Marcel Tyka / kl. 7.

PSP w Okocimiu: Julia Nowak / kl. 7, Kamila Dobrzańska / kl. 7.

Konkurs SECRETS OF THE EARTH jest częścią Projektu SKARBY ZIEMI: GLEBA, SKAŁY, MINERAŁY,  realizowanego od września 2023 do czerwca 2024 w Bibliotece Pedagogicznej w Brzesku, kierowanej przez Alicję Koźmińską. Konkurs i wystawa pokonkursowa rozpoczęły to wydarzenie, a zakończeniem projektu będzie EVENT pt. Odjazdowy Bibliotekarz, promujący i uświadamiający znaczenie SKAŁ, MINERAŁÓW I KRYSZTAŁÓW w otaczającej nas przyrodzie i codzienności. Szczególne podziękowania organizatorzy konkursu i projektu kierują do sponsorów, jakimi są: Szkoła Językowa Helen Doron w Brzesku, Wydawnictwa Językowe Pearson, Macmillan i Oxford, a także Kino Planeta w Brzesku - za vouchery dla wyróżnionych uczniów na filmy i Kopalnia Soli w Bochnii - za zaproszenia do Kopalni Soli w Bochnii (nagrodzone: Anna Szefer kl.0 i Michalina Wąs kl. 5a z ZSP w Jadownikach), wspaniałe bryłki soli i woreczki ze solą dla wyróżnionych uczniów w ramach nagród.

Dziękujemy bardzo!

Informacje o historii naszych konkursów w latach 2017- 2024 roku możecie znaleźć na stronie projektu BE.ECO w zakładce NAUCZYCIELE – INSPIRACJE:

GRATULACJE DLA WSZYTSKICH!!!

Kornelia Jakubowska - Żółty