Zimowisko szkolne.

Jak co roku nasza szkoła zorganizowała zimowisko, w którym udział wzięły dzieci z klas od I- VI.

Pierwszy dzień zimowiska zaczęliśmy od wizyty w telewizji TVN w Krakowie. Naszym  super fajnym przewodnikiem  był  Jerzy Kramarczyk – dziennikarz oraz aktor filmowy, zajmujący się również dubbingiem (role dubbingowe: „Strażak Sam”, „Smerfy”, „O dwóch takich, co ukradli księżyc”). Mieliśmy okazję zwiedzić  studio nagrań, gdzie nagraliśmy krótki talk show, a także dowiedzieliśmy się, czym jest tzw. „greenbox” i jakie sztuczki montażowe można w nim uzyskać. Następnie zwiedziliśmy plany zdjęciowe dwóch popularnych programów – „Szkoła” i „Szpital”. Największym fanom programów udało się zrobić zdjęcia z aktorami.Pełni wrażeń udaliśmy się potem na Wzgórze Wawelskie, gdzie zeszliśmy do krypty pod Wieżą Srebrnych Dzwonów. Smog nie przeszkodził nam odwiedzić  smoka wawelskiego, który mimo zanieczyszczonego powietrza zionął  mocno ogniem. Zaopatrzeni w różnej maści pamiątki i obwarzanki wróciliśmy szczęśliwie do Jadownik.

Kolejne dni były równie ciekawe ponieważ odwiedziliśmy Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach i Kopalnię Soli w Bochni. Oglądaliśmy również przepiękną muzyczną bajkę animowaną dla dzieci o śpiewających zwierzętach -„Sing” w kinie Planeta w Brzesku. Czas spędzony w szkole wypełniony był natomiast licznymi zabawami ruchowymi, tańcem oraz projektowaniem przepięknych koralikowych kompozycji. Pamiętaliśmy również o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych tworząc plakaty o tej tematyce w wersji komputerowej i papierowej. Cały tydzień bardzo szybko i aktywnie nam upłynął i już czekamy na kolejne zimowisko za rok.