Spotkanie Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Świętych i Błogosławionych w Zabawie

12 czerwca 2017r. w Sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie miało miejsce spotkanie Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Świętych i Błogosławionych.

Zespół szkół w Jadownikach reprezentowała 18 osobowa delegacja  wraz z pocztami sztandarowymi i opiekunami.

Program artystyczny przygotowali uczniowie PG im. Bł. Karoliny Kózkówny w Woli Radłowskiej. W uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja Jeża udział wzięło blisko sześciuset przedstawicieli Rodziny Szkół Świętych i Błogosławionych, a wśród nich ponad czterdzieści pocztów sztandarowych. Na zakończenie przeszliśmy Drogę Krzyżową szlakiem męczeństwa Bł. Karoliny w Wał – Rudzie. W czasie rozważań nasi uczniowie nieśli relikwie młodej męczennicy, polecając jej wstawiennictwu swoje rodziny, marzenia, szkołę, przyjaciół i wszystko co mieści się w ich młodzieńczym sercu. Spotkanie Rodziny Szkół zbiegło się z obchodami 30 – lecia beatyfikacji Karoliny Kózkówny.