XV Gminny Konkurs Ortograficzny

Dnia 19.04.2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Jana Pawła II i Kard. St. Wyszyńskiego odbył się XV Gminny Konkurs Ortograficzny. Koordynatorami tego konkursu były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej – Wanda Cyganik, Małgorzata Pytel i Krystyna Węgrzyn.

Link do pobrania zdjęć w oryginalnej rozdzielczości:

Celem konkursu było sprawdzenie znajomości reguł ortograficznych. Gminny etap konkursu polegał na napisaniu dyktanda. Charakteryzowało się ono dużym stopniem trudności, lecz mimo tego uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z tym zadaniem.

W eliminacjach uczestniczyło 28 reprezentantów 10 szkół podstawowych. Komisja, w skład której weszli nauczyciele, opiekunowie uczniów biorących udział w konkursie, sprawdziła dyktanda według ustalonych kryteriów. A oto laureaci konkursu:

• I miejsce –  Emilia Płachta z PSP nr 2 Brzesko
  • II miejsce – Julia  Klecka z PSP Poręba Spytkowska
  • III miejsce – Milena  Tota z PSP nr 3 Brzesko

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez  Urząd Miasta – Burmistrza Brzeska P. Grzegorza Wawrykę oraz pamiątkowe dyplomy.

Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowanie wszystkim opiekunom za przygotowanie uczniów, pomoc i życzliwą atmosferę w trakcie trwania konkursu. Gratulujemy uczniom zdobytych nagród i życzymy dalszych sukcesów.