Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Bakałarz 2018

8 uczniów z klasy III od września 2017 r.  do marca 2018 r. pod kierunkiem wych. Wandy Cyganik systematycznie przygotowywało się do  Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego BAKAŁARZ 2018, którego celem było promowanie sztuki pięknego pisania, kształtowanie szacunku do tradycji kaligrafii, która jest nie tylko sposobem przekazywania informacji i posiada walory estetyczne, ale w dużej mierze kształtuje i odzwierciedla charakter piszącego, czyli jego pracowitość, zaangażowanie, trening i talent.

W czwartek 19 kwietnia 2018 roku zakończyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego BAKAŁARZ 2018. Finał ten  odbył się w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu k. Krakowa. W programie, oprócz zadań konkursowych, było zwiedzanie Opactwa oraz krótki warsztaty kaligraficzne. Tegrooczna edyjca konkursu została objęta honorowym patronatem MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ.

Na 105 finalistów  z klas III  jury konkursowe z miesięcznika „ Promyczek  Dobra”  wyłoniło  dwie uczennice  z naszej szkoły: Julię Kopytko i Weronikę Nowak.