Akademia - UCHWALENIE KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dnia 30 kwietnia 2018r. świętowaliśmy w naszej szkole 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mówią o nas, że jesteśmy narodem zafascynowanym przeszłością, miłością do Boga i Ojczyzny.

Niosąc przesłanie, jakie pozostawili nam nasi patroni, święty Jan Paweł II i Kardynał Stefan Wyszyński, pozostajemy wierni naszym korzeniom i pielęgnujemy pamięć o naszej przeszłości. Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości. W czasie uroczystości społeczność szkolna manifestowała patriotyzm kolorami biało-czerwonymi. Były więc czerwone krawaty, korale, szarfy, wstążki, spódnice i żakiety. Szkolna orkiestra pod kierunkiem pani mgr Katarzyny Dudek akompaniowała występom uczniów. Dumnie brzmiały dźwięki Mazurka Dąbrowskiego, Poloneza 3 Maja, Majowej Jutrzenki i Królowej Polski. Uroczystość uświetnił występ taneczny uczniów klas 2-3 oraz baletowy występ uczennicy Małgorzaty Poliszak, który przeniósł nas w wiek XVIII. Uroczystość przygotowała klasa 7 pod kierunkiem wychowawcy Ewy Kraj. Przy dekoracji pracowały pani Jolanta Gagatek i Jolanta Kuziel.