XVI Gminny Konkurs Ortograficzny 2019

4 kwietnia2019 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jadownikach - Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Jana Pawła II i Kard. St. Wyszyńskiego odbył się XVI Gminny Konkurs Ortograficzny.

Koordynatorami konkursu były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej – Wanda Cyganik, Małgorzata Pytel i Krystyna Węgrzyn.

Głównym celem  tego przedsięwzięcia było doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni, utrwalenie zasad ortograficznych, a przede wszystkim integracja uczniów szkół z terenu naszej gminy.  Gminny etap konkursu polegał na napisaniu dyktanda. Charakteryzowało się ono dużym stopniem trudności, lecz mimo tego uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z tym zadaniem.

W eliminacjach uczestniczyło 22 reprezentantów 8 szkół podstawowych. Komisja konkursowa, w skład której weszli nauczyciele uczniów biorących udział w Gminnym konkursie ortograficznym dokonała bardzo  szczegółowego sprawdzenia prac uczniów, a następnie wyłoniła zwycięzców.

Laureatami konkursu  zostali:

I miejsce –  Aleksander Rams - Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jadownikach PSP nr 2 w Jadownikach

II miejsce – Aleksander Chmielarz - PSP w Mokrzyskach

III miejsce – Magdalena Kaczor - Zespół Szkolno – Przedszkolny w Brzesku PSP nr 2 w Brzesku

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców z  naszej szkoły oraz pamiątkowe dyplomy przygotowane przez  Wydział Strategii i Rozwoju wBrzesku.

Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowanie wszystkim opiekunom za przygotowanie uczniów, pomoc i życzliwą atmosferę w trakcie trwania konkursu. Gratulujemy uczniom zdobytych nagród i życzymy dalszych sukcesów.

Autor: Wanda Cyganik