Dyktando niepodległościowe - Po polsku o historii.

2 października w naszej szkole odbył się I etap konkursu – VII dyktando niepodległościowe – Po polsku o historii

Jego celem była popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny, wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej oraz doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni polskiej, z uwzględnieniem nazw własnych związanych z historią odzyskiwania niepodległości przez Polskę (1914/1918 - 1989).  Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas:  IV-VI (pierwsza kategoria)  i VII-VIII szkół podstawowych (druga kategoria).  Do ortograficznych zmagań w naszej szkole przystąpiło sześcioro  uczniów z pierwszej kategorii i ośmioro z  drugiej.  Troje uczestników napisało powyżej 75%, dlatego ich prace zostały wysłane do weryfikacji.  Szansę na kwalifikacje do drugiego etapu mają: Jan Strąk, Oliwia Pytel oraz Kamila Chamioło. Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki.

Autor: Elżbieta Szydłowska