Wycieczka do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

15 stycznia 2020r. uczniowie 7  klasy naszej szkoły pojechali wraz z nauczycielami do Teatru im. Ludwika Solskiego  w Tarnowie, aby obejrzeć spektakl Mały Książę.

Adaptacji lektury Saint Exuperyego dokonał reżyser Cezary Domagała.

W przedstawieniu zobaczyliśmy Pilota, który równocześnie był narratorem opowieści, małego przybysza z planety B- 612 odgrywanego przez kilkuletniego chłopca, wszystkie postaci będące alegoriami ludzkich cech, spotkane przez Księcia podczas jego wędrówki : Króla, Próżnego, Pijaka, Bankiera, Latarnika, Geografa i oczywiście Różę, Lisa oraz Żmiję.  Podczas awaryjnego lądowania na pustyni Sahara, Pilot spotyka małego tajemniczego przybysza z innej planety – Małego Księcia.  Ich spotkanie jest okazją do przypomnienia
o najważniejszych sprawach w życiu: o miłości, o przyjaźni i o odpowiedzialności za drugiego człowieka.

Przedstawienie zostało wzbogacone pięknymi, melodyjnymi piosenkami. Wykorzystano w inscenizacji wiele łatwo przesuwalnych rekwizytów, zastosowano piękne wizualizacje komputerowe. Widz miał wrażenie, że rzeczywiście jest wraz z Małym Księciem w ogrodzie pełnym pachnących róż, a migające samoloty i połyskujący piasek przenoszą w klimat Sahary.
    Spektakl bardzo podobał się zgromadzonej w teatrze publiczności. Warto było go obejrzeć.

Autor: Elżbieta Szydłowska