Szkolny etap Konkursu Czytelniczego

W dniu 5 grudnia 2008r odbył się szkolny etap Konkursu Czytelniczego "Umiem i lubię czytać" pod hasłem "Zwierzęta bohaterami książek", zorganizowany przez nauczycielkę nauczania zintegrowanego - panią Wandę Cyganik. Uczestniczyło w nim 9 uczniów klas II -III.

Konkurs składał się z 5 części: testu sprawdzającego znajomość podanych lektur, odgadywaniu, z jakiej książki pochodzi cytat, książkowych rymowanek, rozpoznawaniu dialogów, uzupełnianiu tekstu z lukami. Uczniowie musieli wykazać się, więc nie tylko znajomością lektur, ale także umiejętnościami czytania ze zrozumieniem, logicznego myślenia, kojarzenia.

Najlepiej z trudnymi zadaniami poradzili sobie:
I miejsce - Jan Kocot
II miejsce - Karol Kokoszka; Kacper Put
III miejsce - Maciej Zając; Julia Szydłowsk

Mistrzem pięknego czytania został Kacper Put, a wice mistrzem Jan Kocot.

W/w zdobywcy pierwszych miejsc reprezentować będą naszą szkołę w Gminnym Konkursie Czytelniczym "Umiem i lubię czytać" pod hasłem "Zwierzęta bohaterami książek" w PSP w Morzyskach.
Uczniowie reprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy.