Spotkanie z Władysławem Okasem, autorem wielu publikacji o Jadownikach

Dnia 17 maja odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z p. Władysławem Okasem, zorganizowane przy współudziale aktywnych członków Towarzystwa Miłośników Ziemii Jadownickiej.

Prezentacji postaci dokonał prezes TMZJ pan Tadeusz Tyka. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści autora popularnych i znanych książek o historii Jadownik. Obejrzeli również wystawę prac rzeźbiarskich, słuchali poezji w wykonaniu p. Babraja. Uczennica Kamila Kania recytowała wiersze Adama Marca i przeczytała fragmenty książek W. Okasa. Kwiaty i wielkie oklaski żegnały naszego gościa, który chętnie rozdawał autografy. Ciepłe słowa, otucha i nadzieja wlały się  w nasze serca. Wyszliśmy pokrzepieni w zmaganiach z powodzią.

"Nie przystoi bowiem żyć we własnej Ojczyźnie jak w nieznanym kraju"

Andrzej Kazimierz Cebrowski