Przedstawienie profilaktyczne

11 maja odbyło się w naszej szkole przedstawienie profilaktyczne pt: „Tomek i czarny kruk”. przygotowane przez uczniów należących do Koła Żywego Słowa pod kierunkiem p.Elżbiety Szydłowskiej. Spektakl poruszał problem agresji i przemocy, z którą spotykamy się prawie każdego dnia.

Główny bohater- Tomek był zadziornym, niegrzecznym chłopcem, szarpał się ze wszystkimi dziećmi, gdyż chciał udowodnić wszystkim, że jest najsilniejszy. Pewnego dnia do jego pokoju wleciał przez otwarte okno kruk i opowiedział mu historię o czarnym, niesfornym kruku. Rodzice ptaka bardzo się o niego martwili i postanowili szukać rady u czarodzieja w śnieżnych górach. Magik poprosił niegrzecznego kruka, aby przyniósł ziele o cudownej mocy, które pomoże wyzdrowieć choremu niedźwiedziowi polarnemu. Kruk postanowił zdobyć magiczne ziele, dzięki niemu chore zwierze odzyskało siły a on sam stał się już grzecznym, posłusznym ptakiem. Tomek po wysłuchaniu tej historii postanowił zmienić swoje zachowanie. Kiedy ogarniał go gniew, liczył do czterech i złość mijała.

Uczniowie uważnie oglądali spektakl a następnie przedstawiciele z poszczególnych klas odpowiadali bezbłędnie na pytania dotyczące sztuki.

PAMIĘTAJMY, ŻE DROGĄ ZAPOBIEGANIA AGRESJI

JEST ROZWIĄZYWANIE KONFLIKTÓW.