Wycieczka w Bieszczady

Dnia 1 czerwca 2010 roku klasa II z wychowawcą Małgorzatą Pytel oraz ks. Jerzym Ciećko i wszystkimi rodzicami odbyła pielgrzymkę pierwszokomunijną w Bieszczady.

Uczestnicy pielgrzymki mieli okazję podziwiać piękny krajobraz Bieszczad, a w szczególności zaporę nad Soliną oraz Muzeum Etnograficzne fauny i flory Bieszczad. Jednakże głównym celem było odwiedzenie miejsca, gdzie przebywał więziony nasz przyszły patron ks. kard. Stefan Wyszyński. To miejsce to Komańcza. Właśnie tutaj w kaplicy odbyła się uroczysta Msza św. w intencji dzieci i ich mam. Następnie wszyscy uczestnicy pielgrzymki zwiedzili pokój w którym przebywał kardynał. Mieli również okazję na zakup pamiątek i książek napisanych przez ks. Stefana Wyszyńskiego. Mimo długiej i męczącej podróży wszyscy spokojnie wrócili do domu z bagażem wrażeń i wspomnień.