Zimowisko w szkole

W dniach 16 – 20 luty czyli w  pierwszy tydzień ferii zimowych, w szkole trwało zimowisko.

Wzięło w nim udział 45 uczniów naszej szkoły. Wśród atrakcji tegorocznego odpoczynku znalazły się aż trzy wycieczki. Pierwsza do Kopalni Soli w Wieliczce. Dzieci odbyły tam podziemną wędrówkę śladami legend górniczych. Poznały legendę o pierścieniu św. Kingi oraz  o Skarbniku - dobrym Duchu Kopalni. Uczestnicy wycieczki brali udział w różnorodnych konkursach i quizach,  rywalizowali ze sobą w konkurencjach związanych z wykonywaniem tradycyjnych prac górniczych np. toczenie bałwana, budowanie kasztu. Na zakończenie podziemnej wędrówki uczniowie otrzymali od Skarbnika Dyplomy.

Kolejny dzień dzieci spędziły na basenie oraz lodowisku w Brzesku. W czwartek były w Krakowie w kinie na filmie „Sezon na misia 2”. Piątek, czyli ostatni dzień zimowiska uczniowie spędzili w szkole. Grali w gry planszowe, korzystali z pracowni komputerowej oraz sali gimnastycznej, śpiewali piosenki, zdobywali nagrody.