PROJEKT "Pierwsze uczniowskie doświadczenia"

Podsumowanie III etapu Projektu „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy".

Od 3 stycznia 2011r. uczniowie klasy pierwszej pod opieką wychowawczyni  Krystyny Węgrzyn realizowali  III etap Projektu „ Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy". W ramach Projektu , który tym razem dotyczył  promocji zdrowia  , zrealizowano 50 godzin dydaktycznych , na których uczniowie poznawali i utrwalali zasady  zdrowego trybu życia. W trakcie zajęć każde dziecko miało możliwość rozwinięcia mocnych stron i wsparcia słabszych.  Dużym ułatwieniem w prowadzeniu zajęć była bogata baza pomocy dydaktycznych. Na zakończenie Projektu w dniu 9 czerwca 2011r. odbyła się prezentacja efektów pracy dzieci. Tytuł prezentacji:" Mam apetyt na ...zdrowie". Przygotowując scenografię do tego przedstawienia wykorzystano prace plastyczne wykonywane w czasie Projektu. Mali aktorzy przedstawili scenki: „ Sposób na nudę', „ W łazience" oraz spektakl „Zdrowy Czerwony Kapturek". Nie zabrakło piosenek i układów tanecznych do utworów . Uczniowie przedstawili też montaż słowno-muzyczny pt." Mamo, tato kocham  Was" . Na zakończenie Projektu uczniowie otrzymali  maskotki „ pacynki -myszki". Po występie uczniowie zaprosili rodziców do wspólnej zabawy.