PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW

I WSKAZÓWEK I RAD KSIĄŻEK

BĘDZIEMY SŁUCHAĆ Z UWAGĄ

OBOWIĄZKI CZYTELNIKA

TRAKTOWAĆ Z WIELKĄ POWAGĄ”

Oto słowa przysięgi, którą złożyli pierwszoklasiści dnia 14.06.20011r. Tego dnia  w obecności  dyrektor szkoły p. Jolanty Latocha oraz wychowawczyni kl. I p. Krystyny Węgrzyn odbyła się uroczystość pasowania pierwszaków na czytelników szkolnej biblioteki. W trakcie przedstawienia uczniowie z aktywu bibliotecznego z kl. V wraz z opiekunem biblioteki p. Jolantą Gagatek, zaprosili uczniów kl. I w „podróż po krainie książek”. Starsi koledzy  przedstawili pierwszoklasistom prośby książek, zwrócili uwagę na to, aby szanować i dbać o nie oraz podkreślili znaczenie i wartość płynącą z czytania książek.  Uczniowie z kl. I wykazali się z kolei dużą znajomością popularnych baśni i bajek, odpowiadając wspaniale na wszystkie zadane im pytania. Po uroczystości pasowania, nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe zakładki do książek.