Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

ŚWIĘTO SZKOŁY

22 września obchodziliśmy Święto Szkoły.

Z tej okazji o godz. 8.30 odbyła się uroczysta Msza św. w kościele parafialnym w Jadownikach, w której udział wzięła cała społeczność szkolna. Po nabożeństwie, już w szkole, obejrzeliśmy przygotowaną przez uczniów starszych klas akademię.

Dzień 22 września szczególnie mocno zapisze się w pamięci uczniów klasy pierwszej. W tym dniu, w obecności rodziców, nauczycieli i pozostałych klas uroczyście ślubowali być wzorowymi i dobrymi uczniami. Podczas akademii recytowali wiersze, śpiewali piosenki, któych nauczyli się pod kierunkiem wych. p. Małgorzaty Pytel.

Pani Dyrektor pasowała każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy.

Po akademii delegacje pierwszoklasistów złożyły kwiaty pod obrazem naszego patrona Kard. S. Wyszyńskiego oraz piękne wrzosy pod obeliskiem znajdującym się przed szkołą.