Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Dzień zdrowego śniadania

8 listopada uczniowie klas I, II oraz III pod kierunkiem swoich wychowawców uczestniczyli w akcji „Dzień zdrowego śniadania”.

Mieli okazję wykonać samodzielnie kanapki, które sami spożyli i poczęstowali uczniów z innych klas. W skład tego „wspaniałego – jak stwierdzili sami uczniowie – śniadania, wchodziły pyszne bułeczki z masłem, szynką, serem żółtym, jajkiem, majonezem i świeżym szczypiorkiem.  Dodatkiem do kanapek były dwie sałatki: jarzynowa oraz z tuńczykiem. Śniadania uzupełnił banan i herbata malinowa. Uczniowie podczas tej akcji nauczyli się nie tylko jak przyrządzić śniadanie, ale z pomocą wychowawcy poznali tajniki estetycznego spożywania tego „ najważniejszego posiłku dnia”. Zielone i pomarańczowe kolory serwetek zachęcająco działały na walory  smakowe i estetyczne spożywanych pokarmów.