Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

ODBLASKOWA SZKOŁA

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jadownikach brali udział w II Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”.

W ramach konkursu wszyscy uczniowie otrzymali elementy oraz kamizelki odblaskowe. Na zajęciach nauczyciele zapoznali uczniów z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach, a zaproszeni na spotkanie z dziećmi i z rodzicami policjanci uświadomili jak ważne jest noszenie odblasków. Uczniowie każdej klasy wykonali gazetki klasowe związane z widocznością pieszych na drodze. Ponadto dzieci na lekcjach informatyki projektowali elementy odblaskowe. Dla utrwalenia wiedzy o bezpiecznym poruszaniu się po drodze przeprowadzony został konkurs na temat znajomości zasad ruchu drogowego.

W dniu 27 października odbyło się podsumowanie konkursu, na które zaproszono policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Scenografię do akademii stanowiły plakaty wykonane przez uczniów każdej klasy.

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny pod hasłem „Kto wpada w oczy nie wpada pod koła”.

Przedstawiciele każdej klasy przygotowali projekty strojów prezentując „modę odblaskową”. W wyborze najciekawszego stroju pomogli policjanci.

Odbyła się też prezentacja multimedialna właściwych zachowań na drodze, a także zachowań, które zagrażają pieszym na drodze.

Na zakończenie spotkania wystąpił szkolny zespół cheerleaderek  w strojach z elementami odblaskowymi.

Mamy nadzieję, że podjęte przez szkołę działania przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.