Imprezy promujące bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły.

• Pierwsza z imprez promujących to spotkanie policjanta z rodzicami, przedstawienie jak unikać niebezpiecznych nawyków u dzieci, prelekcja dla rodziców na temat „Bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły” , niebezpiecznych sytuacji drogowych.
  • Przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Brzesku odbyły się liczne prelekcje dla najmłodszych z udziałem funkcjonariuszy policji
  • Odwiedzili nas także strażacy, przypominający o również bardzo ważnych odblaskach ewakuacyjnych, oraz pani pielęgniarka pokazała uczniom praktyczne metody pierwszej pomocy, podczas ratowania życia w wypadkach drogowych

• Nauczyciele na bieżąco i systematycznie propagowali bezpieczeństwo na drodze w aspekcie pieszego w ruchu drogowym

• Pokaz mody odblaskowej najlepszy i najmodniejszy strój odblaskowy w konkursie "Odblaskowy lansik 2011"

• Uroczysty apel, na który zostali zaproszeni funkcjonariusze Wydziału ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, podinp. Zbigniew Baruś i nadkom. Dariusz Hebda oraz rodzice. Na akademii odbyła się dla uczniów prezentacja multimedialna pt. „Droga do szkoły w mojej miejscowości” dotycząca właściwych zachowań w drodze do i ze szkoły, a także na przejazdach kolejowych. (film sznupek, bezpieczny przejazd).