„Królowa Śniegu” w Teatrze Ludowym w Krakowie.

23 listopada 2011r. uczniowie klasy czwartej obejrzeli spektakl
pt: „Królowa Śniegu” w Teatrze Ludowym w Krakowie.

Przedstawienie w niezwykły sposób pozwoliło przenieść się w zaczarowany świat bajki, pełen tajemnic i magii. Przekonująco opowiadało o sile przyjaźni
i zwycięstwie dobra nad złem.

Historia dwójki przyjaciół, Kaja i Gerdy, którzy za sprawą okrutnej królowej zostają rozdzieleni została przedstawiona niezwykle barwnie. Do serca Kaja- baśniowej postaci - dostał się odłamek szkła, co sprawiło, że chłopiec zaczął być obojętny na ludzkie uczucia niczym lód. Młodzieniec dał się uprowadzić Królowej Śniegu do jej zimnego pałacu. Zrozpaczona Gerda, nie wierząc w śmierć przyjaciela, wyruszyła na jego poszukiwania. Po drodze spotkała ogród pełen cudownych, ale smutnych kwiatów. Następnie odwiedziła pałac księżniczki, ale i tam nie znalazła swego przyjaciela.
W końcu zrozpaczoną dziewczynę napadła banda zbójców i tylko dzięki pomocy małej rozbójniczki udało jej się ujść z życiem i dotrzeć po wielu trudach do zimnego królestwa. Kluczem do odczarowania Kaja, była miłość. To właśnie ona roztopiła lód z serca chłopca i sprawiła, że dwoje przyjaciół odnalazło się na nowo.

„Królowa Śniegu” to spektakl, w którym bardzo istotną funkcję pełni scenografia. Barwne dekoracje oraz kostiumy przyciągały uwagę dzieci. Całość stanowiło wspaniałe baśniowe krajobrazy.  Świat przedstawiony kreowany był na oczach widza. Dzięki scenograficznym chwytom a także obrotowej scenie widzowie mogli poczuć ten magiczny klimat. Publiczności udzielała się ta niezwykła, baśniowa atmosfera - podczas spektaklu słychać było okrzyki zdumienia i zachwytu. Spektakl dostarczył wielu pozytywnych wrażeń.