Gminny konkurs ortograficzny

Dnia  30 marca 2012 r. o godz. 9:00 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2  w Jadownikach odbył się  IX Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas I – III, który ogłoszony został przez Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie.

Koordynatorami tego konkursu były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej – Wanda Cyganik, Małgorzata Pytel i Krystyna Węgrzyn.

Konkurs przebiegał pod honorowym patronatem Burmistrza Brzeska Pana  Grzegorza Wawryki i  Pana Józefa Cierniaka Naczelnika  WEKiS  .

Celem konkursu było sprawdzenie znajomości reguł ortograficznych. Dyktando charakteryzowało się dużym stopniem trudności, mimo to uczniowie bardzo dobrze z nim sobie poradzili.

W konkursie uczestniczyło 30 uczniów z 10 szkół z Gminy Brzesko. tj.: PSP nr 2 Brzesko, PSP nr 3 Brzesko, , PSP nr 1 Jadowniki, PSP nr 2 Jadowniki,  PSP Jasień, PSP Mokrzyska, PSP Okocim,  PSP Poręba Spytkowska,  PSP Sterkowiec i PSP Szczepanów.

I miejsce zdobyli – Gabriel Kraj PSP nr 2 Jadowniki (wych. P. Wanda Cyganik) i Zuzanna Tarasek PSP nr 3 Brzesko(wych. P. Luiza Płaczek)

II  miejsce zdobył -  Paweł Wacławik PSP nr 2 Jadowniki (wych. P.Wanda Cyganik)

III  miejsce zdobyli  - Marcelina Widlak i Sebastian Ciuruś  uczniowie z PSP w Okocimiu (wych. Agata Pączek)

Wszyscy w/w uczniowie będą reprezentować naszą gminę w  IX Międzypowiatowym Konkursie Ortograficznym, w  Zespole Szkół w Porąbce Uszewskiej, który  odbędzie się 9 maja 2012 r.

Pani Małgorzata Sajdak – Inspektor WEKi S  wraz  z Panem  Stanisławem Sułkiem  sekretarzem Urzędu Miasta wręczyli  dyplomy i nagrody  książkowe wszystkim uczestnikom konkursu.  Podziękowania  otrzymali sponsorzy i nauczyciele, którzy przygotowywali uczniów do Gminnego Konkursu Ortograficznego oraz  pracowali w komisji. Nagrody zostały ufundowane przez Burmistrza Brzeska Pana  Grzegorza Wawrykę.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!