Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Relacja z wizyty w gimnazjum, napisana przez ucznia klasy szóstej.

W czwartek 17 maja klasa szósta poszła zwiedzić swoją przyszłą szkołę.

Około południa przeszliśmy do sąsiadującego z naszą szkołą Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jadownikach. Przywitał nas dyrektor Tomasz Wietecha. Mówił, że w tej placówce, w której będziemy się uczyć po wakacjach, każdy dostaje nowe życie, nową szansę. Według niego, nie ważne jakim ktoś był uczniem w szkole podstawowej, tylko jaki będzie w gimnazjum. Następnie zwiedziliśmy salę chemiczną i obejrzeliśmy kilka bardzo ciekawych doświadczeń. między innymi: jajko wpadające do butelki ze zbyt wąską szyjką, bańki mydlane z wodoru oraz zmieniający się niezwykle szybko kolor wody. Całość przygotowała pani Anna Pałka i jej uczniowie. Następnym etapem zwiedzania była hala sportowa - ogromna sala gimnastyczna. Następnie poznaliśmy sekrety sali informatycznej, w której uczniowie poznają tajniki wirtualnego świata pod okiem pana Rafała Sieńskiego, który naucza także techniki. Kolejnym etapem było poznanie biblioteki szkolnej pełnej książek: lektur, encyklopedii, słowników i atlasów. Dostarczono nam tam informacji o dwóch organizacjach działających na terenie placówki, takich jak: Szkolne Koło Caritas oraz Związek Harcerstwa Polskiego. Chwilę poźniej nasza starsza koleżanka Klaudia Musiał zaprezentowała swój talent w składaniu papieru, mając na celu stworzenie pięknych figur. Ta sztuka pochodząca z Japonii nosi nazwę Origami. Potem w sali biologicznej poznaliśmy Stefana - jest to sztuczny szkielet zawsze chętny do pokazania swoich kości. Zachwyciła nas także sala geograficzna, a w szczególności tablica interaktywna oraz wirtualny podręcznik. Nasz kolega Jakub Radzik dostapił zaszczytu wypróbowania tego nowoczesnego wyposażenia. Całość bardzo się nam podobała. Mnie osobiście bardzo zachęciła do nauki w tym gimnazjum.

Jan Kocot