Wycieczka klasy czwartej do Wieliczki.

Dnia 28 maja 2012 roku klasa 4 z wychowawcą Ewą Kraj i p.Ewą Gurgul odbyła wycieczkę do kopalni soli w Wieliczce.

Kopalnia soli kamiennej w Wieliczce znajduje się pod Krakowem. Od XIII wieku do 1772r. wspólnie z kopalnią soli „Bochnia” wchodziła w skład żupy krakowskiej.

W 1976 roku kopalnia wpisana została do krajowego rejestru zabytków. Dwa lata później w 1978 roku wpisana przez UNESCO na pierwszą Listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. W towarzystwie przewodnika przemierzaliśmy korytarze kopalni słuchając opowieści i legend oraz racząc się znakomitymi widokami. Wszechobecna sól towarzyszyła nam nieustannie w postaci posadzek, schodów, żyrandoli, płaskorzeźb, bałwanów, nacieków oraz znakomitych rzeźb. W kaplicy św. Kingi przyprawila nas o zdumienie solna rzeźba Boga. W podziemnych jeziorach pozostawiliśmy monety, aby spełnily się nasze marzenia i życzenia oraz abyśmy tu jeszcze wrócili. Nie przestraszył nas nawet sam duch Skarbnika, który spoglądał na nas ze ścian kopalni. O naszej wycieczce będą przypominać pamiątki zakupione w kopalni i wspaniałe zdjęcia.