Akcja "mleko w proszku".

"Tyle jesteśmy warci, ile damy drugiemu człowiekowi"

Jednym z największych problemów jakie nękają mieszkańców Ziemi jest głód. Chociaż istnieje wiele powodów braku pożywienia, skutek pozostaje zawsze ten sam: ludzkie cierpienie.

Statystyki pokazują, że prawie 1/4 głodujących to dzieci, które nie ukończyły 5 roku życia. Skrajne  niedożywienie, które często kończy się śmiercią, ma miejsce w wielu krajach Afryki.

W odpowiedzi na apel Fundacji Dzieci Afryki uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Jadownikach a także Gimnazjum Jana Pawła II w Jadownikach w ciągu miesiąca zebrali 80 opakowań mleka modyfikowanego dla niemowląt. Mleko zostało wysłane do  Nyakinama w  Rwandzie, gdzie  mieści się Centrum Dożywiania, które prowadzi siostra Mirosława Leszkowska ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. Do ośrodka trafiają dzieci ze zdiagnozowanym niedożywieniem. Obecnie z pomocy korzysta 150 maluszków, podzielonych na 3 grupy według skali niedożywienia. Około 30 dzieci znajduje się w stanie krytycznym, wymaga natychmiastowej pomocy.

Mleko w Rwandzie jest niemal nieosiągalne, dlatego każde podarowane opakowanie ratuje życie wygłodzonym dzieciom.

Elżbieta Szydłowska