Spektakl Koła Żywego Słowa

15 czerwca odbyło się przedstawienie pt: "Pięć oceanów". Spektakl został  przygotowany przez uczniów należących do Koła Żywego Słowa  i chóru pod kierunkiem Pani Elżbiety Szydłowskiej. Scenki przeplatane były melodyjnymi piosenkami i utworami instrumentalnymi.

Mali aktorzy zabrali nas najpierw w podróż  do starożytnego świata greckich bogów. Przenieśliśmy się na Olimp, gdzie siedział Zeus, a wokół niego zgromadzone były  boginki . Panowała atmosfera radości i zabawy. Uczta trwała do momentu pojawienia się posłańca bogów- Hermesa, który oznajmił biesiadnikom, że na Ziemi źle się dzieje. Rozpanoszyło się bowiem  zło, nienawiść, wrogość. Ludzie przestali także szanować przyrodę. Zaniepokojony Zeus wysłał więc na ratunek Apolla i Atenę . Mieli oni przywrócić ład i porządek na Ziemi, uświadomić ludziom, że jeśli w porę się nie opamiętają, czeka ich nieuchronna katastrofa. Ich boska interwencja odniosła pożądany skutek. Ziemianie zaczęli dbać o swoją planetę, pomagali sobie nawzajem, byli dla siebie milsi i częściej się uśmiechali. Ich szczęście odtąd nabrało rozmiarów pięciu oceanów.