Warsztaty Misyjne

14 czerwca odbyła się WYCIECZKA MISYJNA.

Dzieci i młodzież z Grupy Misyjnej odbyły wycieczkę do Krakowa, gdzie:

• nawiedzili Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach,
  • modlili się przy relikwiach św. Faustyny,
  • uczestniczyli we Mszy św. w Centrum Jana Pawła II oraz uczcili relikwie błogosławionego Ojca świętego, a także płytę z grobu papieża przywiezioną z Watykanu,
  • zwiedzili Park Misyjny(Centrum Edukacji Rozwojowej) i wzięli udział w warsztatach misyjnych w centrum Krakowa przy Bulwarach Wiślanych, u księży Salwatorianów. Jest to niepowtarzalne miejsce stworzone, aby uwrażliwiać na los mieszkańców najbardziej odległych i zapomnianych zakątków świata. Na obszarze obejmującym ponad 2 hektary, wokół wielkoformatowej mapy świata, dzieci zobaczyły wioskę afrykańską, papuaski dom na palach, jurtę mongolską, igloo, indiańskie tipi oraz peruwiańską chatę, czyli te miejsca, które znalazły się na marginesie życia społecznego, a które znamy jedynie z relacji telewizyjnej.