Dzień Europejski- Niemcy

Willkommen in Deutschland – tymi słowami rozpoczęliśmy kolejną już uroczystość poświęconą obchodom Dnia Europejskiego.

W tym roku postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się Naszym zachodnim sąsiadom – Republice Federalnej Niemiec. W czasie akademii uczniowie mogli zasięgnąć szczegółowych informacji o tym kraju m.in. co jest jego stolicą, jak brzmi niemiecki hymn, jakie są główne rzeki i pasma górskie, z ilu części składają się Niemcy oraz wielu innych ciekawostek. Wszyscy mogliśmy podziwiać repliki strojów bawarskich dumnie prezentowanych przez uczniów klas I i II. Uczniowie ci przybliżyli nam również język niemiecki śpiewając piosenki oraz recytując wiersze w tym języku.

Po przedstawieniu Pani Ewa Gurgul odpowiedzialna za przygotowanie akademii przeprowadziła krótki konkurs sprawdzający nie tylko stan wiedzy uczniów na temat Niemiec, ale również podsumowujący najważniejsze informacje o tym kraju.

W przygotowaniu akademii udział wzięli uczniowie należący do kółka językowego oraz wspomniani już wcześniej uczniowie klas I i II.