Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Wycieczka do Bochni.

Dnia 14 września uczniowie z klas 4,5 i 6 pod opieką p.Ewy Kraj i p.Joanny Kociołek odbyli wycieczkę do Bochni.

Postanowiliśmy zobaczyć na własne oczy wystawę gadów egzotycznych w ramach „Lekcji przyrody w Galerii Rondo”. Wystawa okazała się wyjątkowa i niepowtarzalna. Na pasażach galerii uczniowie mogli podziwiać 20 terrariów z żywymi, egzotycznymi okazami, m.in. pytona tygrysiego, cejlońskiego,  siatkowego, warany, kameleony, legwany, agamy, tarczowce, żółwie, boa dusiciela, wodną anakondę.  Wykwalifikowany przewodnik ciekawie opowiadał o życiu zwierząt i ich zwyczajach, ale również prezentował na żywo zwierzęta, które można było dotknąć i dokładnie obejrzeć z bliska. Ogromna wartość merytoryczna, profesjonalnie przygotowana wystawa jak również niezapomniane wrażenia z kontaktu z żywymi egzotycznymi gadami były dla nas wspaniałym przeżyciem oraz okazją do lepszego poznania świata natury. Nie zabrakło czasu na odwiedzenie lodziarni, cukierni i ruchomych schodów.