Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Swięto Szkoły

21 września odbyły się uroczystości związane z drugą rocznicą nadania naszej szkole imienia Kard. Stefana Wyszyńskiego połączone ze ślubowaniem uczniów klasy pierwszej.

Uczniowie, Grono Pedagogiczne, pracownicy szkoły oraz rodzice uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej przez proboszcza parafii w Jadownikach ks. Tadeusza Górkę.

O  godz 10 w szkole rozpoczęła się część artystyczna poświęcona naszemu Patronowi. Swoją obecnością zaszczycili nas: sołtys Jadownik- Jarosław Sorys, dyr Tomasz Wietecha, Tadeusz Tyka - Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Jadownickiej a także Ks. Tadeusz Górka.  Po uroczystości goście mogli zwiedzać wystawy prac twórczych uczniów naszej szkoły.

Patronat Kardynała Wyszyńskiego to wyzwanie dla uczniów i nauczycieli, to realizacja jego słów, wyrytych na pamiątkowej tablicy:

" Nie wystarczy kreślić słów prawdy czarnym atramentem,

trzeba pióro maczać w prawdzie i miłości"

Świadomi obowiązków jakie spoczywają na nas, wierzymy, że godnie możemy realizować ideały, w które wierzył nasz Patron. Staramy się propagować wartości cenne
w każdym czasie: miłość, dobroć, sprawiedliwość.

Elżbieta Szydłowska