"W czas złotej jesieni
To święto przypada,
Gdy wśród drzew podcieni
Grad kasztanów spada"

12.10 2012 odbyła się akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej przygotowana przez uczniów klasy III pod opieką p. Krystyny Węgrzyn.Oprawę muzyczną przygotowała p Elżbieta Szydłowska. Uczniowie w słowach wierszy i piosenek podziękowali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły oraz życzyli zdrowia, cierpliwości i zadowolenia z pracy.Akademia połączona była z XII Dniem Papieskim.
Po uroczystej części przedstawienia uczniowie z Koła teatralnego  przygotowali humorystyczny pokaz mody dla nauczycieli.

Po występie artystycznym Pani Dyrektor podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za solidną pracę oraz życzyła dalszych sukcesów . Wręczyła też Nagrody  Dyrektora  Szkoły p. K. Grzebieniarz, p. E. Gurgul, p. J. Kuziel i p. K. Węgrzyn. Ciepłe słowa podziękowań i życzeń skierowała też do wszystkich pracowników szkoły Przewodnicząca Rady Rodziców P. Urszula Pytel.