Spektakl w RCKB w Brzesku.

Dnia 25 października 2012 roku klasy IV – VI wybrały się do Regionalnego Centrum Kulturalno - Bibliotecznego w Brzesku  na przedstawienie pt. „Jabłko Adama. Ponadczasowość przypowieści biblijnych”. Spektakl zaprezentował Teatr Młodego Widza z Wolimierza.

Akcja sztuki rozpoczyna się we współczesnym świecie. Główny bohater - Jarek miłośnik deskorolki - staje przed szansą zdobycia głównej nagrody w zawodach - nowej "deski". Wcześniej jednak musi przygotować się do testu z przypowieści biblijnych. W cudowny sposób przenosi się do czasów między innymi Adama i Ewy, gdy tylko otwiera Biblię. Poznaje kolejno historie bohaterów biblijnych: Adama i Ewy, Hioba, Salomona, syna marnotrawnego, Dawida i Goliata, Noego.

Przedstawienie doskonale wyjaśnia źródło powstania wielu  zwrotów i wyrażeń pochodzących z Biblii, które funkcjonują w naszym języku np: hiobowe wieści, zakazany owoc, syn marnotrawny, wieża Babel, salomonowy wyrok, zamienić się w słup soli.  Walorem spektaklu było nowatorskie spojrzenie na historie biblijne. W poszczególnych scenach pojawiały się ważne uniwersalne prawdy o świecie przeplatane z tekstami nawiązującymi do czasów współczesnych. Całość miała komediowy charakter.

Występ aktorów urozmaicały stosowane przez nich liczne rekwizyty, bogate kostiumy a także maski. Scenografia odpowiadała charakterowi sztuki. Młodym widzom podobały się efekty specjalne i odpowiednio dobrana muzyka.

Atrakcją dla uczniów było to, że aktorzy zapraszali je na scenę, debiutanci wcielali się w różne postaci i razem z aktorami odgrywali scenki.