Tydzień misyjny

Od 21-27 października przeżywaliśmy Tydzień Misyjny. Grupa Misyjna zorganizowała Dzień Misyjny w szkole.

Dzieci wcieliły się w postacie z różnych kontynentów. W tym dniu można było spotkać Indiana, Peruwiańczyka, Afrykańczyka i tajemnicze Hinduski. Dzieci należące do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci opowiadały historie jego powstania i prezentowały zasady działania Grupy Misyjnej. Główną atrakcją był kiermasz misyjny. Dzieci z PDMD oraz sympatycy  misji zaangażowały całe rodziny do wypieków ciast i ciasteczek. 24 października w szkole była prawdziwa uczta. Dochód uzyskany ze złożonych ofiar zostanie przeznaczony na misje. Dzieci pragną adoptować  rówieśnika z Czarnego Lądu.

Do  misji zachęcała Krówka, którą można było wylosować kupując ciastko. Misyjna krówka trafiła do Małgosi Poliszak z kl. III.

Wszystkim, którzy wspomogli Grupę Misyjną, także sponsorowi krówki składamy serdeczne podziękowania. Niech to będzie nasze zaangażowanie w Rok Wiary ogłoszony niedawno przez Ojca świętego Benedykta XVI.