Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

Dnia 21 września 2012r.  odbyło się Ślubowanie uczniów kl. 1 połączone z drugą rocznicą nadania naszej szkole imienia  Kard. St. Wyszyńskiego.

W tym dniu, 18 pierwszoklasistów, w obecności zaproszonych gości:  ks. Proboszcza Tadeusza Górki, sołtysa wsi Jadownik - P. Jarosława  Sorysa,  Prezesa Towarzystwa Miłośników Ziemi Jadownickiej – P. Tadeusza Tyki, dyr. Publicznego Gimnazjum w Jadownikach –  P. Tomasza Wietechy oraz  rodziców, nauczycieli,  uczniów kl. II – III i delegacji z kl. IV – VI  popisywało się zdobytą wiedzą , swoimi umiejętnościami, a także uroczyście  ślubowali być wzorowymi i dobrymi uczniami. Pani dyr. Jolanta Latocha  przyznała, że Pierwszaki pięknie śpiewają, mają bogatą wiedzę o Polsce, przyrodzie i o szkole, wiedzą jak się dobrze zachowywać.  Po odśpiewaniu hymnu szkoły uczniowie kl. I złożyli ślubowanie na sztandar szkoły,  a Pani dyrektor Jolanta Latocha  każdego z nich pasowała na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kard. St. Wyszyńskiego w Jadownikach.  Na pamiątkę dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Następnie Pani dyrektor złożyła Pierwszoklasistom gratulacje, życzyła im,  aby wyrośli na mądrych, pracowitych i uczciwych ludzi a ich rodzicom poczucia zadowolenia i radości z sukcesów osiąganych przez dzieci. Po akademii dzieci z  kl.1  wraz z wych. P. Wandą Cyganik złożyli kwiaty przy pamiątkowej tablicy poświęconej Patronowi  oraz zasadziły dwa ozdobne krzewy przed obeliskiem znajdującym się koło szkoły. Uroczystość zakończono pamiątkowymi zdjęciami i smacznym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców uczniów  z  kl. 1.

Dyrekcja oraz wychowawczyni kl. I dziękują rodzicom za pomoc i bardzo duże zaangażowanie się w organizację tej uroczystości.