Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

III Edycja Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”

Z początkiem września, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Jadownikach w trosce o bezpieczeństwo uczniów, przystąpiła do - III Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”, organizowanego przez Małopolską Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki i Małopolski Urząd Marszałkowski.

Głównym celem konkursu było wyposażenie uczniów w elementy i kamizelki odblaskowe, które w naszej szkole otrzymały wszystkie dzieci. W Projekcie brały udział oddziały wszystkich klas.

Przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Brzesku odbyły się liczne prelekcje z udziałem funkcjonariuszy policji.

Wymiana kamizelek i otrzymanie nowych dla najmłodszych uczniów odbyła się podczas apelu. Zaproszony gość z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku pan mł. asp. S. Kwiatek wygłosił prelekcję o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i istocie noszenia elementów odblaskowych.

Tradycyjnie, także w tym roku dla najmłodszych uczestników zostały rozdane odblaski przez przedstawicieli Wydziału Ruchu Drogowego w Brzesku podinp. Zbigniewa Baruś i nadkom. Dariusza Hebdę