Teatrzyk „Tajemniczy skarb sezamu, czyli Alibaba i 40 rozbójników”

Dnia 4 października 2013r. w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku odbył się spektakl pt. „Tajemniczy skarb sezamu, czyli Alibaba i 40 rozbójników” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa.

Nasi najmłodsi uczniowie z kl. 0- III podziwiali to multimedialne przedstawienie z zapartym tchem. Była to historia o zaczarowanej grocie zwanej Sezamem, skrywającej skarb czterdziestu rozbójników, a także historia dwóch braci: chytrego i tajemniczego Kasima oraz dobrodusznego Ali Baby, zakochanego w przepięknej księżniczce. W tej wspaniałej baśniowej krainie, gdzie nieprzebrane skarby Sezamu są na wyciągnięcie ręki, a potężne duchy pomagają bohaterom przezwyciężyć przeciwności losu, rozgrywa się odwieczna walka dobra ze złem. Podczas przedstawienia nasi uczniowie przekonali się, że nawet największe skarby Sezamu są niczym wobec skarbu przyjaźni i miłości.