Odblaskowa Szkoła- uczymy się ratować życie

Dnia 22.X. 2013 r. w naszej szkole odbył się pokaz udzielania „Pierwszej Pomocy”.

Pokaz zorganizowały  na terenie szkoły p. Małgorzata Pytel i p. Monika Prokop.  Uczniowie mieli możliwość nie tylko obserwować na żywo czynności udzielania pierwszej pomocy przez ratownika medycznego, ale też wykonywać na manekinie i na swoich kolegach czynności oddechowych, odpowiedniego ustawienia osób nieprzytomnych. Za prawidłowe odtworzenie „czynności ratunkowych” uczniowie otrzymywali w nagrodę odblaskowe bransolety. Najmłodsi uczniowie byli z siebie bardzo dumni, że już potrafią uratować drugiego człowieka.

Pokaz należał do bardzo udanych. Ratownik potrafił zainteresować widzów tą ważną tematyką. Na zaprezentowanym filmie przedstawił różne niebezpieczne sytuacje i jak należy zachować się i zareagować by uratować siebie i innych.