Jadownicka " Dwójka" w odblaskach, cd.

Z roku na rok przybywa coraz więcej samochodów.  Wzmożony ruch pojazdów a także nieprzestrzeganie przez kierowców norm bezpieczeństwa są przyczyną wielu wypadków, których często ofiarami stają się piesi. Uczniowie naszej szkoły w asyście Policji postanowili przeprowadzić akcję pod hasłem:" Kierowco, zwolnij".

Przypominali prowadzącym pojazdy o zachowaniu szczególnej ostrożności i potrzebie zwolnienia
w okolicach szkoły.  Kierowcy, którzy jechali zgodnie z przepisami, otrzymywali w nagrodę czerwone jabłko. Plaster limonki i upomnienie dostawali kierujący, którzy naruszyli zasady ruchu drogowego.

Po raz pierwszy w naszej gminie odbyła się Brzeska Sportowa Olimpiada Przedszkolaków - " Skrzaty na start", podczas której gościnnie wystąpił zespół taneczno - muzyczny z naszej szkoły. W ramach akcji: "Odblaskowa szkoła" zaprezentował inscenizację pt: " Przedszkolak wie, że odblaski nosi się".

Wszystkie działania, które podjęła nasza szkoła w ramach konkursu miały na celu wyposażyć uczniów w wiedzę, umiejętności i nawyki niezbędne do bezpiecznego poruszania sie po drogach. Uczestnictwo w turnieju dowiodło, że nasza szkoła nie tylko uczy, ale również troszczy się o bezpieczeństwo swoich wychowanków.