Dzień europejski

W ramach projektu: "Wędrówka po Europie" odbyła się prezentacja krajów europejskich przygotowana przez poszczególne klasy naszej szkoły.

Celem tego przedsięwzięcia było przybliżenie uczniom wizerunku krajów Europy, ich kultury, historii, wybitnych obywateli, którzy mieli wpływ na losy Wspólnoty. Nad całością czuwali wychowawcy poszczególnych klas.

Prezentacja każdego kraju trwała 15 minut, w jej ramach uczniowie przedstawiali: flagę
krótką charakterystykę kraju
sławne osoby, tańce, utwory muzyczne, charakterystyczne potrawy
mini-folder, album

Klasy wybrały następujące kraje:
Klasa 0 - wprowadzenie ( Grecja, Hiszpania, Francja)
Klasa 1 - Austria
Klasa 2 - Polska
Klasa 3 - Włochy
Klasa 4 - Francja
Klasa 5 - Holandia
Klasa 6 - Grecja

Poziom prezentacji był bardzo wysoki i niezwykle wyrównany. Uczniowie wykorzystali różne formy przekazu wiadomości o kulturze i sztuce wybranych narodów. Ich ogromne zaangażowanie w projekt z pewnością przyczyniło się do kształcenia postawy tolerancji i szacunku wobec innych narodów, odmienności kulturowej.