Akademia z okazji 95 rocznicy odzyskania niepodległości.

Dnia 13 listopada 2013 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 95 rocznicy odzyskania niepodległości.

11 listopada to dla nas Polaków szczególne święto narodowe. Po 123 latach niewoli odzyskaliśmy wolność. Z tej okazji uczniowie klasy szóstej w montażu słowno -  muzycznym przypomnieli najważniejsze daty i wydarzenia z historii naszego kraju, będące drogą Polaków do niepodległości. Zaprezentowano wiersze tematycznie związane z tym świętem.  Patriotyczne pieśni w wykonaniu szkolnego chóru pod kierunkiem pani Elżbiety Szydłowskiej budziły wielkie emocje. Usłyszeliśmy między innymi: "Pierwszą brygadę",  "Pieśń o wodzu miłym", "Biały krzyż".

Elementy dekoracji przygotowane przez panią Jolantę Gagatek podkreśliły nastrój uroczystości.
            Dla wszystkich uczestniczących w akademii była to doskonała lekcja historii.