TEATRZYK EKOLOGICZNY „WIELKIE PSOTKI MAŁEJ DOROTKI”

Biuro Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Brzesku w ramach edukacji ekologicznej, zaprosiło na przedstawienie teatralne pt. „Wielkie psotki małej Dorotki”.

Spektakl w Centrum Bibliotecznym w Brzesku obejrzeli uczniowie klas II i III szkół podstawowych z naszej gminy, razem ponad 600 dzieci. Tematyka spektaklu dotyczyła segregacji odpadów, ekoznaków oraz zdrowego odżywiania. Aktorzy w humorystyczny sposób zachęcali do proekologicznych zachowań a także angażowali dzieci do czynnego udziału w przedstawieniu. Dzieci wykazały się dużą wiedzą w tematach ekologii , segregowały śmieci i rozpoznawały znaki ekologiczne.

Korzystając z pięknej, jesiennej pogody, uczniowie klas II i III wybrali się przy okazji na spacer do Ogródka Jordanowskiego, gdzie uczestniczyli w żywej lekcji  przyrody, utrwalając poznane wiadomości o drzewach i krzewach.